,

مرواریدهای جنوب ایران

جزایر جنوب ایران

جزیره قشم (جزیره عجایب هفت گانه) :

این جزیره در قسمت شمالی تنگه هرمز قرار دارد. قشم بزرگترین جزیره در خلیج فارس است و دارای طبیعتی شگفت انگیز است.

اگر قصد سفر به جزایر جنوبی ایران را دارید میتوانید با تور کیش فروهر سیر به این جزیره زیبا سفر کنید.

در اینجا جاذبه های این منطقه آورده شده است :

دره ستاره: این مکان یک پدیده شگفت انگیز از فرسایش سنگ های رسوبی است. همچنین یکی از زیباترین پدیده های زمین شناسی در جزیره قشم است. اشکال مختلف سنگ ها در این دره برای ایجاد داستان هایی که بعضی وقت ها ترسناک و مخوف هستند مورد استفاده قرار گرفته اند، اما آنها فقط برای جذب گردشگران ساخته شده اند. بعضی از داستان ها ریشه در اعتقادات مردم محلی دارند. به عنوان مثال، یک بار یک ستاره بزرگ در این روستا سقوط کرد و شکل های عجیب و غریب در خاک و سنگ های دره ایجاد کرد. گردش هوا در دره ها و صداهای عجیب و غریب ناشی از آن، باعث می شود بازدید از این مکان در شب کمی ترسناک باشد. با این وجود، آن را به عنوان زیبا ترین مکان در شب و نزدیک ترین مکان به ستاره ها می شناسند، به طوریکه شما می توانید ستاره ها را با دست در سکوت شب بگیرید.

دره ستاره

جنگل ها حرا (پوشیده شده با درختان انبه) : بخش جنوبی ایران دارای مناطق دریایی، آب و هوای خشک با آب شور و درختان حاره است که گیاهان در آن بدون نیاز به آب شیرین رشد می کنند. این درختان تا ارتفاع 3 تا 8 متر رشد می کنند و دارای برگ های سبز و شاخه های روشن هستند. آنها معمولا از اواسط جولای تا آگوست، شکوفه و میوه دارند. شکوفه های آنها زرد رنگ هستند و میوه هایی که آنها عرضه می کنند شبیه به بادام هستند. این مکان شاید جذاب ترین سایت در جزیره قشم باشد. یکی از مزایای این منطقه، نقش آن در درمان بیماری های پوستی است. شما می توانید با یک قایق محلی به میان درختان زیبای آن بروید و از طبیعت و سکوت منحصر به فرد این مکان لذت ببرید.

جنگل های حرا

غارهای شور : اگر به قسمت غربی جزیره قشم بروید، به یک مکان غیرقانونی و خالی از شهروند می رسید که همچنین برای بیشتر کشورهای جهان ناشناخته هستند. این طولانی ترین غار شور در جهان است که بیش از 6 کیلومتر طول دارد. این مکان یکی از زیباترین شاهکارهای طبیعت است. در چنین منطقه ی گرمی این مکان شکل گرفته است که خداوند به مردم این منطقه هدیه ای از جنس برف در کوه های این منطقه ارائه دهد. با توجه به تحقیقات اخیر، تنفس در این غارها برای درمان آسم مفید می باشد.

غار شور

چاه های تالا : این مکان در فاصله 76 کیلومتری جزیره واقع شده است. در این محل یکی از روش های اصلی ذخیره سازی آب در چاه ها را مشاهده خواهید کرد. به این ترتیب آب برای مدت زمانی طولانی سرد خواهد بود. این چاه ها دارای اشکال مختلف هندسی هستند. برخی از مورخان معتقدند که این چاهها مربوط به سلسله هخامنشیان و ساسانی هستند. 366 چاه وجود دارد که برابر با تعداد روزهای یک سال است. مردم عادت داشتند هر روز درب یک چاه را باز کنند و از آن آب استفاده کنند. در بالای این چاه ها، دو بنای دیده بانی وجود دارد که تاریخچه آن به قرن هفدهم باز می گردد.

چاه های تلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *