,

 7 مورد از بهترین تورهای فرهنگی در ایران

کاخ گلستان

هر گوشه ای از ایران پر از طبیعت زیبا، معماری نفیس و تاریخ باستان است، اینکه سفر خود را از کجا شروع کنید می تواند تصمیم دشواری باشد. تورها یک روش عالی برای کاوش در کشور هستند چرا که می توانید از آن دسته از افرادی که شناخت بهتری نسبت به آن دارند کمک بگیرید. ما بهترین تورهای فرهنگی را برای شما گردهم آورده ایم که یک تجربه منحصر به فرد از سفر به ایران را برای شما رقم بزند.

همچنین می توانید از خدمات تور کیش فروهر سیر کیش برای داشتن سفری خاطره انگیز استفاده کنید.

تور ماجراجویی غذایی ایران

غذای ایرانی

یکی از بهترین راههای کاوش در کشور خوردن غذاهای آن است و این تور یک فرصت عالی برای انجام این کار را در اختیار شما قرار می دهد. تجربه غذاخوری در ایران فراتر از کباب است که می تواند شامل سوپ ها و خورشت های تهیه شده از ادویه های عجیب و غریب، سبزیجات تازه و طعم دهنده های مختلف باشد. از هر دو مورد جاذبه های فرهنگی و آشپزی در اصفهان، یزد و شیراز دین کرده و لذت ببرید و حتی در یک دوره آشپزی در تهران در این تور 10 روزه بهره ببرید.

دوچرخه سواری در تعطیلات ایران

تور دوچرخه سواری

با استفاده از این تور دوچرخه سواری در ایران، به کاوش در فرهنگ و ماجراجویی خود ادامه دهید. در این سفر 913 کیلومتری (567 مایل) می توانید از بهترین مکانهای ایران شامل تهران، قم، کاشان، آبیانه، اصفهان، یاسوج، شیراز و تخت جمشید دیدن کنید و همچنین از فرصت پیش آمده برای ماجراجویی در سازمان های غیردولتی استفاده کرده و با مردم محلی در طول مسیر در مورد برخی مسائل اجتماعی و همچنین اسلام به صحبت بپردازید که در نتیجه آن یک درک منحصر به فرد از ایران بدست خواهید آورد.

سافاری در جاده ابریشم

سافاری در جاده ابریشم

در مسیر اصلی جاده ابریشم که یک مسیر تجاری قدیمی است که شرق را به غرب متصل می کند سفر کنید. در این تور، شما می توانید قبل از بازدید از کویر آرام و زیبای مرنجاب از کاروانسراهای قرن های باستان، قلعه های ساخته شده از آجرهای گلی و کارگاه های فرشبافی دیدن کنید و از زیبایی های آنها لذت برده و عکس های فوق العاده ای بگیرید.

تور بازدید از زندگی عشایری

زندگی عشایری

در این تور 13 روزه، دوز جاذبه های فرهنگی به شدت بالا است چرا که نه تنها می توانید از برخی از سایت های شگفت انگیز و طبیعی ایران دیدن کنید، بلکه با زندگی دو قبیله بزرگ عشایری، بختیاری و قشقایی نیز آشنا خواهید شد. این یک فرصت عالی برای آشنا شدن با سنت های قدیمی آنها از قبیل فرش بافی، پوشیدن لباس های سنتی و رنگارنگ و چشیدن غذاهای آنها است.

سفرهایی از طریق پایتخت

تهران در حال حاضر پایتخت ایران می باشد، اما با توجه به اینکه ایران یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است، شهرهای مختلفی به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده اند. در این تور 12 روزه، شما با سفر به گذشته و پایتخت های باستانی ایران را کاوش خواهید کرد از قبیل: همدان، سوسا، شیراز و اصفهان و همچنین چندین سایت میراث جهانی یونسکو را از لیست خود در مسیر مشاهده خواهید کرد. این تور گردشگری مسلما یکی از کامل ترین تورها برای افرادی است که برای اولین بار از ایران دیدن می کنند.

برداشت زعفران در نطنز

زعفران

ایران یکی از رهبران کشت زعفران است، فعالیتی که قدمتی در حدود 3000 سال دارد. کمبود و شرایط ویژه ای که تحت آن زعفران  رشد می کند، آن را به گرانترین طعم دهنده در جهان تبدیل کرده است. آب و هوای بیابانی نطنز فضای ایده آلی را برای کشت این “طلای قرمز” فراهم می کند که در فصل پاییز به وفور در این منطقه یافت می شود و در این تور یک روزه می توانید برداشت این محصول را از نزدیک مشاهده کرده و در صورت تمایل در آن شرکت کنید. در مورد زغال اخته زعفرانی اطلاعاتی کسب کنید و قبل از کاوش مکان مقدس شهر، آرامگاه عبدالصمد و کارگاه سفالگری، چای سیاه همراه با زعفران را امتحان کنید.

تور یونسکو

ایران دارای 21 سایت میراث جهانی یونسکو است و از طریق این تور، شما می توانید از برخی از آنها دیدن کنید. قبل از رفتن به اصفهان، یزد و کاشان، سفر خود را از شیراز آغاز کنید، جایی که شما می توانید شکوه و جلال شاهکارهای برجسته معماری، شگفتی های تاریخی و باغ های رمانتیک ایرانی را کشف کنید. بهترین آنها کدام است؟ شما می توانید اولویت های این سفر را با توجه به سلیقه خود تنظیم کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *