در تور کیش غذاهای محلی کیش را از دست ندهید

غذاهای کیش

یکی از ویژگی‌های جذاب سفرهای توریستی و تورهای گردشگری، غذاهای محلی مقصد مورد نظر است. به طور کلی شکم‌گردی و خوردن و چشیدن طعم غذاهای محلی هر شهر و منطقه، یکی از لذت‌های سفر است که به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید. در این مقاله وب‌سایت فروهر سیر کیش می‌خواهیم شما را با غذاهای محلی کیش آشنا کنیم.

تصور بسیاری از مردم ایران از جزیره کیش، شهری مدرن، با تفریحات مدرن است. اگرچه این تصور غلط نیست و قالب بخش‌های توریستی و گردشگری جزیره کیش مدرن است؛ اما این جزیره زیبا، مانند سایر نقاط کشورمان دارای تاریخچه‌ای طولانی و ساکنانی بومی است. در نتیجه غذا به عنوان بخشی از تاریخ و فرهنگ جزیره کیش محسوب می‌شود. پس در تور کیش امتحان کردن غذاهای محلی کیش را در برنامه‌های خود جای دهید.

غذاهای محلی تور کیش ارزان بنا بر جغرافیای منطقه طبعا شباهت بسیاری به سایر غذاهای محلی مناطق جنوبی ایران و کشورهای عربی دارد. بخش اصلی این غذاها را آبزیان دریایی تشکیل داده‌اند؛ و طعم‌های قوی انواع ادویه‌ها، ویژگی اساسی آنها است.

مجبوس

مجبوس

مجبوس نوعی ماهی و پلو است. برنجی مملو از ادویه‌جات عربی، به همراه ماهی و سیب زمینی مواد اصلی تشکیل دهنده مجبوس است. مجبوس در واقع یکی از غذاهای اعیانی و میهمانی بومیان جزیره کیش است؛ و معمولا در جشن‌های عروسی و میهمانی‌ها طبخ می‌شود. البته این روزها با تغییر ذائقه محلی‌ها، گاهی بجای ماهی از گوشت مرغ نیز در این غذا استفاده می‌شود.

مضروبه

مضروبه

مضروبه دومین پیشنهاد ما برای تست کردن غذاهای محلی کیش است. این غذا اصالتی عربی دارد؛ و به همین دلیل قطعا مشابه آن را در مناطق دیگر ایران ندیده‌اید. عمده ماده بکار رفته در مضروبه نیز ماهی است. طعم اصلی مضروبه را سبزیجات مختلف و مقدار زیادی سیر ایجاد می‌کنند.

خورش مرقوق

خورش مرقوق

مرقوق یکی از معدود غذاهای محلی کیش است؛ که در مواد تهیه آن خبری از ماهی نیست. آرد، پیاز، سیر، روغن، گوشت قرمز، انواع ادویه‌جات، سیب زمینی، گوجه، فلفل و بادنجان، مواد اصلی برای تهیه این خورش محلی در جزیره کیش است. اگر می‌خواهید بدانید طعم این غذا چگونه است؛ باید بگوییم تاس کباب یکی از نزدیک‌ترین طعم‌ها را به این خورش دارد.

مرقوق یا مرگوگ یکی از غذاهای محلی کیش است؛ که به راحتی در رستوران‌های جزیره می‌توانید آن را تست کنید.

سمک مشوی

سمک مشوی

این غذا یک ماهی سرخ کرده کامل است؛ که بومیان منطقه به آن سمک مشوی می‌گویند. به طور معمول برای تهیه سمک مشوی از ماهی شیر استفاده می‌کنند؛ و آن را در روغن کاملا سرخ می‌نمایند. این غذا نیز از مواردی است که در میان مسافران جزیره هم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

محمر (برنج شیرین)

محمر

اگر به غذاهای شیرین علاقه داشته باشید؛ ترکیب یک غذای شیرین دریایی می‌تواند تجربه جالب و لذت‌بخشی باشد. برنج شکری یا شیرین، همان‌طور که از نامش پیداست؛ نوعی برنج شیرین شده با شکر یا عسل است؛ که در کنار ماهی سرو می‌شود. این غذا در سایر مناطق جنوبی ایران نیز یافت می‌شود.

هریسه

هریسه

هریسه همان حلیم معمول است؛ که در همه جای ایران تهیه می‌شود. حلیم در نقاط مختلف با ویژگی‌های خاص خود طبخ می‌شود. جزیره کیش نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ و هریسه همان نوع خاص حلیم در این جزیره است. در طبخ هریسه قلات و حبوبات را در آب یا شیر پخته و با شکر یا عسل شیرین کرده و میل می‌کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *