,

کی به ایران سفر کنیم؟

کی به ایران سفر کنیم

هنگامی که از بهترین زمان برای سفر به ایران صحبت به میان می آید، من پاسخ می دهم – “چه زمانی بهترین زمان نیست”؟
صادقانه، این در بیشتر مواقع درست است. آب و هوای ایران متنوع است. ایران 17 کشور بزرگ جهان است و هم به لحاظ طولی و هم عرضی گسترده است، به این معنی که دارای شرایط آب و هوایی مختلفی است.

 

  • مجری مستقیم تور کیش و رزرو تفریحات کیش

مناطق شرقی عموما در طول سال گرم و خشک هستند در حالی که استان های غربی عمدتا کوهستانی بوده و معمولا دارای شرایط آب و هوایی ملایم تر هستند. شمال ایران سبز است و دارای آب و هوای معتدل است، در حالی که سواحل جنوبی کشور آب و هوای شبیه به مناطق استوایی را دارا می باشد. و در مرکز کشور، مناطق بیابانی واقع شده اند.
بنابراین، بیشتر به مردم و سلیقه شخصی آنها بستگی دارد که تصمیم بگیرند چه زمانی بهترین زمان برای سفر به ایران است.
با این حال، اگر شما به یک راهنمای کلی برای برنامه ریزی سفر خود نیاز دارید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

بهار (21 مارس – 21 ژوئن)

بهار زمان خوبی برای سفر به ایران است، اگرچه از بازدید از برخی مکان ها در زمان های خاصی از سال اجتناب کنید.
بسته به جایی که می روید، آب و هوا می تواند از گرمای لذت بخش تا سرمای ملایم متغیر باشد و کشور بیشترین بارندگی را در این فصل تجربه می کند.
با این حال، به شدت به شما توصیه می شود در دو هفته آخر ماه مارس، که مصادف با تعطیلات نوروز (سال نوی ایران) است به ایران سفر نکنید. این زمانی است که بیشتر مردم مسافرت می کنند، که ممکن است همه چیز را برای شما دشوار کند. از جاذبه های گردشگری شلوغ و هتل هایی که به طور کامل رزرو شده اند، شما ممکن است تعطیلات خود را خراب کنید.

اگر تصمیم بگیرید که در آن دوره دو هفته ای به ایران سفر کنید، از رفتن به مناطق شمالی (که به طور معمول در ایران با نام شمال شناخته می شود) اجتناب کنید. شمال ایران زیبا است: جنگل های انبوه، سواحل و بارندگی های زیاد از مشخصه های این منطقه است. اما تعداد گردشگران در این دو هفته بیشتر از مردم محلی است.
با این حال، ایران به جز این دوره کوتاه، مکان مناسبی برای بازدید در بهار است. شما حتی می توانید در آلوارز اردبیل و یا در پیست  اسکی دیزین در تهران که در اوایل بهار از اسکی لذت ببرید. به طور معمول مناطق گرم مانند فارس و خوزستان در جنوب و جنوب غربی ایران به اندازه کافی سرد هستند تا شما بتوانید از میراث فرهنگی و تاریخی زیادی که در خود جای داده اند لذت ببرید.
بسیاری از گردشگران بین المللی در ماه های آوریل و می به ایران سفر می کنند که بیتشر زمان خود را در مرکز ایران مانند یزد، اصفهان و شیراز صرف می کنند. آب و هوا عالی است و جاذبه های فراوانی در آن وجود دارد! چه چیزی را دوست ندارید؟

تابستان (22 ژوئن – 22 سپتامبر)

 

تابستان

دمای هوای خشک و نیمه خشک ایران به این معنی است که درجه حرارت در تابستان به سطحی می رسد که به راحتی عرق می کنید. در واقع، فقط در هفته گذشته، دماسنج های شهر اهواز در خوزستان 53 درجه سانتیگراد را نشان دادند بود و تابستان همین هفته گذشته آغاز شد.
با این حال، مکان هایی وجود دارد که آب و هوای شگفت انگیزی دارند که مناسب افرادی است که به دنبال یک سرپناه برای فرار از گرمای سوزان هستند. استان های اردبیل و گیلان در شمال غربی ایران، استان کردستان در غرب و استان چهارمحال و بختیاری در جنوب مرکزی ایران، دارای مکان های زیادی هستند که برای سفر در تابستان مناسب می باشند.
به طور کلی، استان های غربی و شمال غربی مقصدهای محبوب این زمان سال هستند. با این حال، اگر شما قصد بازدید از بیابان ها را دارید، باید سفر خود را مجددا برنامه ریزی کنید. تابستان زمان خوبی برای سفر به مرکز ایران نیست، زیرا درجه حرارت گاهی اوقات به قدری زیاد می شود که شما می توانید تخم مرغ را بر روی سقف ماشین خود بپزید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *