نیمه دوم سال در ایران

پاییز در ایران

پاییز (23 سپتامبر – 21 دسامبر)

آه، پاییز؛ این نقطه شیرین بین گرمای بی رحم تابستان و سرمای سخت زمستانی قرار دارد. پاییز فصل خلوتی نیست، اما زمان مناسبی برای سفر به ایران است چرا که سفرها کمی گسترده تر از دوره های دیگر محبوب سال است. هتل ها معمولا دارای نرخ های رقابتی هستند تا بتوانند رقبای محلی شان را شکست دهند، بنابراین می توانید هتل های با کیفیت با قیمت مقرون به صرفه پیدا کنید.
علاوه بر این، آب و هوا در بیشتر مناطق شروع به خنک شدن می کند و درجه حرارت در مناطق شمالی و غربی قبل از همه شروع به کاهش می کند.

کویر مرجناب

کویر مرجناب

در هوای خنک می توانید با تور کیش سفر کنید و سفری بسیار لذت بخش داشته باشید.

بیابان های کرمان، یزد و خراسان جنوبی مکان های جالب توجهی برای بازدید در پاییز هستند، مخصوصا برای افراد علاقه مند به نجونم که می خواهند کهکشان راه شیری را ببینند.
اطمینان حاصل کنید که از صحرای لوت و کویر شهداد در مجاورت آن بازدید کنید؛ که سابقا یک میراث جهانی بوده است – که که بخشی از کویر لوت است – یکی از داغترین نقاط بر روی کره زمین و خانه یاردانگ است که به ندرت توسط گردشگران غربی دیده شده است.

پاییز احتمالا بهترین زمان برای بازدید از مرکز ایران است، به ویژه اصفهان و شیراز ؛ دو شهر تاریخی باورنکردنی با مجموعه ای از 7 سایت میراث جهانی که برخی در درون و برخی در اطراف آن قرار دارد. اصفهان دارای مسجد جامع و میدان نقش جهان است، در حالی که دارای دو قنات قدیمی و باغ چهل ستون است، که در فهرست میراث جهانی به عنوان یکی از نه پارک به سبک پارسی در ایران ذکر شده است. شیراز دارای باغ ارم (همچنین یک باغ پارسی) است و در خارج از شهر، پاسارگاد و خرابه های تخت جمشید واقع شده اند. پاسارگاد همچنین دارای باغی است که به طور جداگانه از خود سایت و به عنوان بخشی از باغ های پارسی از آن یاد شده است.

زمستان (22 دسامبر – 20 مارس)

بسته به محل، زمستان ها در ایران از خنکی ملایم تا سرمای وحشتناک متغیر است.
دما در مناطق جنوبی به طور معمول گرم است، در حالی که استان های مرکزی می توانند در زمان های مختلف به دمای زیر صفر نیز برسند، هرچند که لزوما منجر به بارش برف نمی شود. مناطق غربی و شمال غربی مقدار قابل توجهی از بارش برف را دریافت می کنند. بعضی از مسیرهای میانبر به دلیل بارش برف و یا خطر بهمن در این مناطق گاهی مسدود می شوند.
شما ممکن است در زمستان حتی بتوانید به شنا کردن بپردازید چون درجه حرارت در استان هرمزگان و بوشهر به اندازه کافی بالا است. شما می توانید به خانه بروید و به دوستانتانر بگویید که در ماه فوریه به استخر رفته اید.

زمستان زمان بسیار خوبی برای سفر به جزایر خلیج فارس از جمله کیش و قشم است که هر دو از مناطق آزاد تجاری هستند و توجه سرمایه گذارانی را به دنبال سرمایه گذاری در زمینه گردشگری هستند را به خود جلب می کنند.
این همچنین یک زمان عالی برای اسکی، به ویژه در تهران و اردبیل است، چرا که هر دو دارای پیست های اسکی معروف (توچال و دیزین در تهران، آلوارس در اردبیل) هستند که با استانداردهای دقیق بین المللی مطابقت دارند. سایر مناطق، از جمله استان البرز، آذربایجان شرقی و حتی فارس نیز دارای پیست های اسکی هستند، پس قبل از اینکه تصمیم بگیرید که از کدامیک از این استراحتگاه ها استفاده کنید، درباره اسکی در ایران مطالبی را بخوانید!

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین

این واقعا دشوار است که بگوییم بهترین زمان برای سفر به ایران چه زمانی است. چرا که بسته به ترجیحات شخصی شما، هر فصل جاذبه های منحصر به فرد خود را دارد که باعث می وشد بیشترین لذت را از سفر خود ببرید.
جولای معمولا داغ ترین ماه ایران است در حالی که ماه ژانویه سردترین است که اکثر مناطق در مناطق شمالی و شمال غربی، بارش های فراوانی را دریافت می کنند. ماه مارس مرطوب ترین ماه سال می باشد، زیرا بارش های بهاری منطقه گسترده ای از کشور را پوشش می دهند.
به طور کلی، شما احتمالا از سفر خود به ایران در اواسط بهار (اواسط آوریل – اوایل ژوئن) و پاییز (اواخر سپتامبر – اوایل نوامبر) لذت خواهید برد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *