, ,

قدیمی‌ترین‌ های جزیره‌ کیش

قدیمی‌ترین‌های جزیره‌ کیش
کیش مدرن در سال ۱۳۷۱ و همزمان با تاسیس سازمان سازندگی کیش پایه ریزی شد و می‌توان گفت که توفیق اقتصادی این جزیره‌ زیبا بعد از انقلاب ۵۷ و در اوایل دهه‌ی ۷۰ شکوفا شد.
بنابراین می‌خواهیم ببینیم اولین و قدیمی‌ترین هتل‌ها، بازارها و دیدنی های کیش چه بوده‌اند.

قدیمی‌ترین هتل‌های کیش

هتل ۵ستاره‌ی شایان در سال ۱۳۵۵ و به دستور محمدرضا پهلوی ساخته شد. این هتل یکی از بهترین و قدیمی‌ترین هتل‌های کیش است.

هتل شایان در سال ۱۳۹۳ به گروه هتل‌های پارس پیوست و هتل شایان پارس نام گرفت. موقعیت مکان هتل کاملا در نقشه مشخص است و در بهترین منطقه‌ کیش، نزدیک به خلیج زیبای فارس و بسیاری دیگر از جاذبه‌های توریستی قرار گرفته است. بزرگ‌ترین بندر تفریحی جزیره نیز در کنار این هتل قرار دارد. فضای داخلی مدرن و چشم‌انداز زیبای سواحل پرزرق‌وبرق خلیج فارس، خاطره‌ای به یادماندنی برای مهمانان این هتل به یادگار خواهد گذاشت.

قدیمی‌ترین رستوران‌های کیش

رستوران شاندیز صفدری کیش، یکی از قدیمی‌ترین و باکیفیت‌ترین رستوران‌های جزیره‌ کیش است. شعبه‌ی اصلی این رستوران در شاندیز مشهد واقع است که به شیشلیک‌های خوشمزه‌اش معروف است.

این رستوران بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و شعبه‌ کیش آن یکی از اولین و باکیفیت‌ترین رستوران‌های مدرنی است که همراه با موسیقی زنده پذیرای گردشگران و مسافران جزیره‌ کیش است.

قدیمی‌ترین تفریحات کیش

«کازینو»، مرکز بازی‌های کامپیوتری کیش تا سال ۱۳۷۹ هم فعال بود اما در سال ۱۳۸۵ به دلیل قدیمی شدن دستگاه‌هایش بسته شد. این مرکز در زمان فعالیت خود یکی از بزرگ‌ترین و مجهز‌ترین مراکز بازی‌های کامپیوتری در سرتاسر کشور بود.

یکی از مراکز تفریحی قدیمی جزیره‌ کیش، « بندر تفریحی» است. این بندر، مرکز فعال و زنده‌ باشگاه‌های ورزش‌های آبی است. همچنین در فصول مجاز مردم می‌توانند از این بندر ماهیگری کنند.

قدیمی‌ترین بازارهای کیش

مرکزخرید پردیس ۱ یکی از قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده و مدرن جزیره است. در مجاورت این بازار، مجموعه سوئیت‌های پردیس قرار دارند که صاحبان پردیس و مغازه‌دارها آنها را اجاره یا خریداری کرده‌ بودند.

این سوئیت‌ها اخیرا به دلیل اتمام عمر مفیدشان تخلیه شده‌اند و قرار است برای مصارف دیگری مورد استفاده قرار بگیرند.

از دیگر بازارهای کیش، مرکز خرید ونوس و بازار عرب‌ها می‌توان نام برد که به اندازه‌ پردیس ۱ در جذب مسافران و گردشگران موفق نبوده‌اند.

قدیمی‌ترین مراکز اجاره خودرو در جزیره‌ کیش

شرکت‌های سیروسفر، شتاب سیر و صدرا، از مراکز قدیمی  اجاره خودرو در کیش هستند که لذت راندن انواع اتومبیل‌های آمریکایی، اروپایی، کره‌ای و ژاپنی را در اختیار مسافرین قرار می‌دهند.

اما قبل از اجاره خودرو حتما قوانین رانندگی در جزیره را مطالعه کنید. این قوانین بسیار سخت‌گیرانه هستند و نداشتن اطلاعات لازم هزینه‌هایی زیادی برایتان در پی خواهد داشت.

قدیمی‌ترین آژانس گردشگری در کیش

ساری‌سیر یکی از آژانس‌های مسافرتی قدیمی در کشور است که تورهای جزیره‌ کیش را برپا می‌کند. این آژانس با داشتن بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تور کیش ، با کمال افتخار آماده خدمات‌رسانی به مسافرینی است که قصد سفر به جزیره‌ زیبای کیش را دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *