,

شرایط زندگی در کیش

تور کیش

به کیش سفر کنیم؟

یا

در کیش زندگی کنیم؟

هر کدام را که انتخاب کنید باید اطلاعات زیادی راجع به هر سوال بدانید. سوال اول را در مقالات سایت بار ها پاسخ داده ایم و اگر به مقالات سایت مراجعه کنید می توانید راهنمایی های بسیاری دریافت کنید و همچنین برای سفر به کیش نیز می توانید از خدمات تور کیش فروهر سیر کیش استفاده کنید.

به جزیره برگردیم : )

امنیت و اکسیژن خالص دو موردی هستند که به این جزیره شهرت جهانی داده اند. می توان کیش را یکی از امن ترین شهر های جهان نام برد زیرا میزان تخلفات در این جزیره بسیار کم قلمداد می شود و آمار جرم و جنایت و سایر تخلفات بسیار پایین است و یا اصلا وجود ندارد. قوانین و مقررات هم توسط کیشوند ها و هم مسافرانی که به کیش سفر می کنند ، رعایت می شود.

یکی از معدود مناطقی که در جهان دارای حجم بالایی از اکسیژن خالص است ، کیش می باشد به همین دلیل افرادی که دچار بیماری های تنفسی و ریوی می باشند در این جزیره به راحتی می توانند بدون نیاز به دستگاه اکسیژن تنفس کنند. همچنین باعث می شود تا انرژی دیرتر تخلیه شود و دیرتر احساس خستگی کنید. آن طورها هم که فکر می کنید زندگی در جزیره کیش آسوده نیست و پس از مدتی کوتاه ممکن است خسته شوید و دوباره به شهر قبلی خود برگردید. زندگی در کیش باید در کنار رعایت مقررات شهر باشد که ممکن است عادت کردن به آن برایتان سخت باشد. البته باید گفت که همین مقررات و اصول زندگی در کیش ، این شهر را جهانی و توریستی کرده است. همچنین امکانات شهری بسیار بالای کیش ، بیشتر شما را تحریک به زندگی دائمی در کیش می کند. در نهایت اگر تصمیم به زندگی در کیش دارید باید نکات زیر را بدانید.

مسکن

اولین و مهمترین اولویت زندگی مسکن است. دو گزینه پیش روی شماست خرید یا اجاره . مانند تمام مناطق ایران قیمت زمین در منطقه های مختلف شهر متفاوت است و با توجه به تغیرات مداوم قیمت زمین و املاک نمی توان به طور دقیق اشاره کرد. آپارتمان های عمر متوسط از متری 2 تا 3 میلیون تومان معامله می شود و آپارتمان های نوساز به همراه امکانات لوکس به بالای 20 میلیون تومان هم می رسد. خانه های اجاره ای هم به دلیل دخیل بودن موارد مختلف نمی توان قیمت میانگین قرار داد ولی این نکته حائز اهمیت است که خانه هایی که برای کرایه و رهن در جزیره موجود هستند همگی مبله هستند. قیمت آب و برق در جزیره کیش کمی بالاتر از تهران است و این هم به خاطر خصوصی بودن شرکت آب و برق شهر کیش تعرفه راه هیات مدیره مشخص می کند.

 

خودرو

داشتن خودرو الزامی نیست و از وسایل حمل و نقل عمومی هم می توان استفاده کرد ولی برای راحتی و استفاده از ماشین های لوکس گزینه خوبی به نظر می رسد. به دلیل اسهلاک بالای خودروهای داخلی امکان استفاده آن در جزیره کیش وجود ندارد و آب و هوای شهر را آلوده می کند. ماشین های خارجی خوب به دلیل عدم پرداخت هزینه گمرک به قیمت مناسب در جزیره کیش فروخته می شوند و می توانید خودرو مورد نظر خود را یا بخرید و یا آن را اجاره کنید. همچنین می توانید خوردرو های سوپر اسپرت که ورود آن به کشور ممنوع می باشد را به جزیره کیش بیاورید و آن را پلاک منطقه آزاد کیش کنید.
اجاره خودرو نیز در کیش رونق زیادی دارد و رانندگی در بلوار های خلوت کیش بسیار لذت بخش است.

ادامه مقاله به زودی …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *