,

جزایر جنوبی ایران

جزایر جنوب

جزایر آرام، خلوت و تقریبا خالی با سواحل زیبای شن و سنگی. همچنین بهترین مکان برای تفریح، کسب آرامش، شنا و حمام آفتاب گرفتن می باشد. در این سواحل می توانید به غواصی، ماهیگیری و گرفتن عکس بپردازید.

جزیره هندورابی (جزیره ای بکر): اگر شما به دنبال یک منطقه بکر (منحصر به فرد) و آرام دور از شلوغی های شهری هستید، شاید این مکان یک انتخاب مناسب برای بازدید باشد. این جزیره در منطقه شهری کیش و بین جزایر لاوان و کیش، در فاصله 25 کیلومتری از هر یک از آنها قرار دارد. این یک جزیره آرام، خلوت و تقریبا خالی همراه با سواحل زیبا، شنی و سنگی است. می توانید در تور کیش به این جاذبه های گردشگری سفر کنید. همچنین یکی از بهترین مکانهای تفریحی، گردشگری برای شنا و حمام آفتاب است. در سواحل آن می توانید به غواصی، ماهیگیری و گرفتن عکس بپردازید. در گذشته، پرتغالی ها در این منطقه سکونت داشتند.

هندورابی

شما می توانید از طریق قایق به جزیره بروید. با توجه به ماهیت بکر و بی نظیر این منطقه، یکی از جالب ترین مکان ها برای بازدید می باشند. با رفتن به این جزیره شما می توانید حس یک کاوشگر را داشته باشید. بنابراین، به یکی از زیباترین و شاید یکی از  ناشناخته ترین نقاط در جهان سفر کنید.

جزیره هرمز (جزیره رنگین کمان): این یک جزیره ایرانی در خلیج فارس است. این جزیره در تنگه هرمز واقع شده است. کلمه هرمز قبلا به عنوان مقدس شناخته می شد، چرا که نام یکی از خدایان بود. بدون شک زمانی که شما به این جزیره سفر می کنید آن را به خاطر نقاشی های طبیعی زیبا تحسین خواهید کرد. شاید خاک سرخ این منطقه شما را در نگاه اول شگفت زده کند، اما بعد از چند دقیقه متوجه خواهید شد که این تنها رنگ موجود در این جزیره نیست.

شما یک جعبه مداد رنگی با رنگ سفید، زرد، نارنجی، قرمز، قهوه ای، سبز و حتی طلایی خواهید دید. طیف گسترده ای از رنگ های سرد و گرم در این جزیره وجود دارند. هر هنرمندی به این رنگ ها نیاز دارد تا یک اثر هنری ایجاد کند. به غیر از رنگ خاکی که برای نقاشی استفاده می شود، محصولات دیگری با این نوع خاک تولید می شوند مانند شیشه، سرامیک، سیمان، لوازم آرایشی. نوع خاکی که ما در مورد آن صحبت کردیم برای طبخ ماهی، نان، ترشی و سس به عنوان چاشنی استفاده می شود. علاوه بر این، جزیره هرمز جاذبه های زیاد دیگری علاوه بر خاک ویژه خود دارد.

جزیره هرمز

قلعه پرتغالی قلعه: یکی از معدود آثار باقی مانده در جزیره هرمز یک قلعه است که توسط پرتغالیان در طول زمان اشغال بخش های جنوبی ایران ساخته شده است.

موزه نادالیا، هرمز

این محلی است که در آن آثار دکتر احمد نادعلیان نگهداری می شود. او یک هنرمند شناخته شده در سطح بین المللی بود. آثار او آثار ارزشمند هنری مدرن هستند که از طبیعت الهام گرفته شده اند. علاوه بر آثار هنری، او سعی در آموزش نقاشی با خاک های رنگارنگ به زنان محلی داشته است.

این ناحیه از لحاظ زمین شناختی به دلیل مواد معدنی غنی آن شناخته می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *