,

بهترین شهرها برای سفر در ایران

ایران

شهرهای قدیمی امپراطوری ایران، مساجد باشکوه، شاهکارهای معماری و شگفتی های طبیعی، مسافران را از مناطق دور به ایران می کشاند تا از این گنجینه ها دیدن کنند. از دریای خزر تا خلیج فارس، اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی بی شماری قرار دارد. در اینجا ما برخی از بهترین شهرها را برای بازدید در ایران معرفی می کنیم، مخصوصا اگر این اولین سفر شما به این کشور باشد.

  • با تور کیش فروهر سیر به جزیره کیش سفر کنید و از زیباترین جزیره ایران دیدن کنید.

اصفهان

اصفهان

اصفهان ملقب به “نصف جهان” یکی از معروف ترین و مهمترین شهرهای ایران به شمار می رود و به عنوان نگین تاج ایران گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند و یکی از دو شهر مهم ایران در زمینه جذب گردشگر است. مسجد امام با خوشنویسی ها و تقارن آن و مسجد شیخ لطف الله با گنبدهای بزرگ خود، معماری اسلامی را در بهترین حالت نمایش می دهند. در نقاط دیگر شهر، 11 پل شهری که بر روی رودخانه زاینده قرار دارند، فضای بسیار عاشقانه ای را ایجاد می کنند. قدم زدن در بازار آن مانند راه رفتن در یک موزه است که در آن شما می توانید شاهد ساخت برخی از معروف ترین صنایع دستی اصفهان باشید.

شیراز

شیراز شهر عشق، ادبیات و باغ های فارسی است. خانه دو شاعر معروف و پرآوازه ایرانی یعنی حافظ و سعدی است که حتی یوهان ولفگانگ فون گوته نیز آنها را مورد احترام قرار داده و تحت تأثیر شعرهای آنها قرار گرفته است، مقبره این دو عزیر گردشگران زیادی را به اسن شهر جذب می کند که برای برخی از آنها این کار به نوعی زیارت به شمار می رود. در نقطه دیگر شهر، یک غرفه سه طبقه دیدنی و جذاب در مرکز باغ ارم، یک باغ گیاه شناسی ایرانی با درختان کاج نخل بلند، گل رز قرمز و آب جاری قرار دارد که همه شما را به یاد کتاب های شاعران بزرگ می اندازد.

پاسارگاد و پرسپولیس

پاسارگاد

شاعر برزیلی، مانوئل باندیرا از آن به عنوان یک آرمان شهر یاد کرده است و هر چند پاسارگاد در حال حاضر فاصله زیادی با دوران قبل خود دارد، اما شما تا زمانیکه از زادگاه امپراطوری باستان آن بازدید نکنید، سفرتان به ایران تکمیل نخواهد شد. در مسیرهای پیاده روی پادشاهان بزرگ امپراطوری ایران قدم بزنید و از مقبره های عظیم و طرح های حکاکی شده آنها بر روی سنگ های تخت جمشید دیدن کنید. استفاده از یک راهنمای محلی در این سایت ها ضروری است، زیرا آنها شما را با تاریخ این خرابه ها آشنا می کنند و بینش ارزشمندی از آنها در اختیار شما قرار می دهند.

یزد

یزد

یزد دارای این سه مورد است: مردم مهربان، فرهنگ باستانی و غذای خوشمزه. این شهر بیشتر به خاطر بادگیرهای خود شناخته می شود. یزد در یک بیابان مستقر شده است و بهترین مکان برای دیدن ترکیبی از زرتشت باستان و اسلام مدرن است. حتی اگر ساختمان های خشتی از بیرون خشک شده به نظر برسند، درون آنها قطعا خنک تر خواهد بود، خورشید تابستان بسیار بی رحم و سوزان است بنابراین زمستان بهترین فصل برای بازدید از این شهر می باشد. چیزی که نباید از دست بدهید، زورخانه، سالن ورزش های باستانی ایرانی، است که یکی از معدود مکان های کشور است که زنان نیز می توانند از این میراث فرهنگی یونسکو دیدن کنند.

کاشان

کاشان

کاشان، بیشتر به خاطر خانه های قدیمی قرن 18 میلادی خود، مانند خانه عامری یا خانه ی بروجردی، شناخته شده است که دارای زیبایی های معماری و تاریخی فراوانی است که به هرکسی که به ایران سفر می کند توصیه می شود. گرمابه سلطان امیر احمد (مطمئن شوید که از پشت بام آن نیز دیدن کنید)، مسجد آقا بزرگ که بهتر است در زمان های غیر نماز از آن دیدن کنید و کاروانسرای تیمچه خان ​​امیر الدوله در بازار از مکان های نوستالژیک این شهر می باشند. به عنوان یک توقف کامل بین تهران و اصفهان، شما ممکن است بخواهید برنامه سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که شب را در یکی از خانه های تاریخی کاشان اقامت داشته باشید که بسیاری از آنها به هتل های لوکس بوتیک تبدیل شده اند.

تهران

تهران

ترافیک، دود و یا سردرگمی های این شهر نباید شما را از سفر به آن منصرف کند، زیرا تهران سزاوار بخش زیادی از زمان شما است. ایرانیان از سرتاسر کشور در نهایت به این نتیجه می رسند که شرکت های بزرگ بین المللی خود را در پایتخت مستقر کنند به همین دلیل این شهر بهترین مکان برای آشنایی با ایران مدرن، است. کاخ ها و موزه های زیادی برای علاقه مندان به تاریخ وجود دارد و همچنین عرصه های هنری و کافی شاپ های زیادی در آن وجود دارد که شما را مجبور می کند نظر خود را در مورد ایرانیان مجددا مورد ارزیابی قرار دهید. هنگامی که هرج و مرج شهر شما را خسته و درمانده کرد، به محله های شمالی مانند دربند یا توچال بروید تا با مشاهده طبیعت فوق العاده آن از شلوغی های شهر به دور باشید.

جزیره قشم

بزرگترین جزیره خلیج فارس، قشم یک منطقه آزاد تجاری است و نیازی به ویزا برای ورود ندارد. این همچنین دارای برخی از شگفتی های طبیعی مانند دره ستارگان، غار نمک  و نمکدان و جنگل هارا، نقطه موردعلاقه پرندگان مهاجر می باشد. این جزیره علاوه بر روستاهای جذاب مانند لفت و میراث فرهنگی، مانند ساختمان هنری لنج، همچنین به دلیل فرهنگ محلی و سبک لباس های خود نیز مشهور است. قشم در دنیای سایت ها و زیبایی های ایران حقیقتا برجستگی خاص خود را دارا می باشد.

اهواز

اهواز به لطف عبور رودخانه کارون از درون آن به “شهر پل ها” مشهور شده است. از آنجاییکه این شهر در دوران جنگ ایران و عراق نزدیک به خطوط اصلی حمله قرار داشت، در آن زمان به شدت تحت تأثیر قرار گرفت، اما امروزه به عنوان نماد مقاومت شناخته می شود. شهرهای نزدیک خرمشهر، شوش، شوشتر و دزفول نیز به دلیل طبیعت خیره کننده و سه گانه ی سایت های میراث جهانی یونسکو خود ارزش دیدن دارند. از آنجایی که اغلب اهواز دارای شرایط آب و هوایی طاقت فرسا است، بهترین زمان برای بازدید معمولا به هنگام سال جدید ایرانی، در آغاز بهار، است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *