,

ایران گردی – قسمت اول

ایران

 

ایران دارای برخی از برجسته ترین سایت های باستان شناسی در جهان است، اما این کشور همچنین دارای فعالیت های عالی در فضای باز است. طیف وسیعی از جاذبه ها، تنوع جغرافیایی ایران گردشگران زیادی را به خود جلب می کند: از مناطق شمالی سرد در مرز دریای خزر با کوه های بلند گرفته تا جنوب گرمتر در مرزهای خلیج فارس و جزیره زیبای کیش که می توانید با تور کیش لحظات خوبی را در این جزیره سپری کنید. بازدیدکنندگان می توانند صحرا، آب و یا مناطق مرتفع را برای سرگرمی خود انتخاب کنند.

به دلیل توپوگرافی آن، ایران همچنین دارای یک محدوده وسیع به لحاظ زمین شناسی و شرایط آب و هوایی متنوع است. برای اکثر مسافران غربی توصیه می شود از یک تور راهنمای برای فعالیت های خود در خارج از تهران استفاده کنند که در مناطق بکر خواهد بود و به تنهایی نمی توانید آنها را کشف کنید.

ممکن است برای اکثر بازدیدکنندگان ناشناخته باشد که ایران دارای دو کویر بزرگ، دشت کویر و کویر لوت است و یک فعالیت شگفت انگیز در آنها پیاده روی در کویر است. مناظر، گیاهان، حیوانات و مردم بسیار شگفت انگیز هستند. آژانس گردشگری پارس می تواند تورهای پیاده یا با خودرو را برای شما تدارک ببیند، اما همیشه به هنگام بازدید از کویر مقدار زیادی آب، لباس های گشاد آستین بلند و کلاه به همراه داشته باشید.

دشت لوت

مسافران حتما باید یک سفر غارنوردی نیز در برنامه خود جای دهند. برخی از شگفت انگیزترین آنها غار شاپور است که مجسمه هایی با قدمت 1800 سال را در خود جای داده است. غار تادوان، که انتهای آن هنوز دیده نشده است. و غار زکریا که دارای استالاگمیت و استالاگتیت های باور نکردنی است. هر دو آژانس تور ایران و لاولی ایران طیف وسیعی از سفرهای غارنوردی را ارائه می دهند.

غار شاپور

یکی از بهترین چیزها در مورد اسکی در ایران این است که شیب ها و ارتفاعات اکثر آنها یکی از بهترین ها در جهان است. امکانات موجود در دیزین، توچال، شمشک، و دربندسر در سطح جهانی نیستند، اما برف انها عالی است. علاوه بر این، قیمت ها در مقایسه با انواع اروپایی بسیار ارزان تر هستند. ایران گشت تور با افتخار تورهای تمام عیار را به همه مقصدهای اسکی در ایران ترتیب می دهد.

پیست اسکی دیزین

چرا چیزی غیر عادی را امتحان نکنید و به شترسواری در بیابان نپردازید؟ شترسواری در خشک ترین مناطق ایران آرام و زیبا خواهد بود، اما گردشگران باید مراقب تشنگی و خطرات ناشی از در معرض آفتاب بودن باشند. در حالی که در سفر خود هستید، به برخی از قبیله های عشایری در بیابان ها سربزنید که شترها بخش جدایی ناپذیر هستند.

شاید غواصی فعالیتی نباشد که در هنگام فکر کردن به سفر به ایران به ذهن شما برسد اما یک مکان عالی برای این کار در خلیج فارس وجود دارد. بازدیدکنندگان می توانند دلفین ها، لاک پشت ها و دیگر حیوانات دریایی را از نزدیک ببینند. این بهترین نقطه جزیره کیش است که غواصان و علاقه مندان به شیرجه می توانند در دوره هایی ثبت نام کنند. استراحتگاه های زیادی در این جزیره وجود دارد، بیشتر آنها همراه با مغازه ها و تورهای خاص خود می باشند.

غواصی در کیش

ایران دارای نه قله با ارتفاعی بیش از 13000 فوت است که به این معنی است که گزینه های زیادی برای علاقه مندان به کوهنوردی وجود دارد. کوهنوردی در حال تبدیل شدن به یک سرگرمی محبوب است، اما نه برای کسانی که ناراحتی قلبی دارند. بلندترین قله دماوند است که ارتفاعی معادل 18405 فوت دارد. آژانس کوهنوردی و گردشگری کاسا و تورهای آژانس درناگشت تور می توانند طیف وسیعی از سفرهای کوهنوردی و پیاده روی را به همراه راهنماهای کوهستانی ارائه دهند.

قله دماوند

شاید ایران اولین منطقه مجاور اقیانوس نباشد که به ذهن شما می آید، اما بخش های جنوبی این کشور دارای سواحل زیبا است. معروف ترین آنها جزیره کیش است، که به یک نقطه توریستی عالی، به ویژه برای بازدید کنندگان از دبی تبدیل شده است. جزایر کمتر شناخته شده شامل سواحل چابهار در ساحل دریای عمان است که در آن شما می توانید از انواع تفریح های آبی مانند موج سواری و غواصی لذت ببرید. آژانس فروهر سیر کیش می تواند به شما در رزرو تفریحگاه ها و هتل های کیش در جزیره کیش کمک کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *